Goedkoop op wintersport in 2026: zo doe je dat!

20 januari 2026 Leestijd: 3 minuten

Ja dat lees je goed, niet alleen je rijke corpsbal buurman is bestemd om op houten latten van een berg af te sjezen! Ook jij kan daar je geld aan uitgeven! Nee grapje natuurlijk, lekker sporten in het zonnetje én de sneeuw met daarna een Aperol Spritz op het après-ski terras: dat klinkt iédereen als muziek in de oren. Maar waar haal je het geld vandaan? We gaan niet voor je liegen: wintersport is gewoon niet goedkoop, maar hier lees je hoe het ten minste zo budget mogelijk kan! 

Skivakantie Blog Foto

1. Skikleding

Skikleding kan bizar duur uitvallen wanneer je het nieuw gaat kopen, daarom moet je dat vooral niet doen! Denk aan familieleden of VVVtjes die al eerder zijn gaan skiën en vraag of je van hen een pakje kan lenen. En als het echt niet anders kan kan je altijd nog de kringlopen leegroven of op Marktplaats en Vinted blieken! 

2. Vervoer

Per locatie is het verschillend hoe je het beste kan gaan maar het is het vaakst goedkoop om met de auto en meerdere mensen te gaan. Zo kan je ook makkelijk je spullen meeslepen. Of waag je aan een flixbus! Is ook weer een ervaring. 

3. Locaties

  • Feldberg Duitsland 

    Feldberg is een pico bello plekkie voor een betaalbare skitrip die ook nog eens redelijk in de buurt van Nederland is! Het is geen megagebied maar wel gezellig en juist top als je niet te lang wilt gaan.  

    • Dichtbij Nederland (7-8 uur rijden vanaf Utrecht) 

    • Goedkope skipassen (€42 per dag per volwassene)  

    • Amaze voor beginners en korte trips 

  • Bansko Bulgarije 

    Bansko is een heerlie plekje in Bulgarije waar de mens samen kan komen voor bergen sneeuw, een hapje en een goed drankje! En dat alles voor een prikkie (zeker de pils). 

    • Goedkope accommodaties (€45-€60 per nacht per persoon) 

    • Skipassen van rond de €50 per persoon 

    • Veel restaurants en après-ski tenten hanteren lage prijzen 

  • Artouste Laruns Pyreneeën Frankrijk 

    Deze klein maar fijne authentieke plek in de Pyreneeën biedt ervaringen op ervaringen. Zo moet je om bij het skigebied te komen met een klein treintje langs een steile bergwand rijden! Dus eh, niet deze kiezen als je hoogtevrees hebt. Met vooral groene en blauwe pistes dus een perfect plekje om goedkoop je sportdrang uit te putten! 

    • Skipas kost rond de €25 per volwassene (unheard of) 

    • Accommodatie is rond de €30 per nacht per persoon 

    • Geweldig mooie omgeving tussen de bergen! 

Nog even bijverdienen zodat je zonder geldstress die berg kan afrollen de après-ski in? Check dan hier onze bijbanen!